İzleyiciler

27 Nisan 2011 Çarşamba

KÜPEBizim evde gündem sürekli değişiyor.Tabii gündem konusunu belirleyen betül.Dün akşam anneannesinden almaya gittiğimde aramızda geçen muhabbet:


Betüş: Anneciiim , ben küpe takcam.

Anne : Hoppalaaa küpe nerden çıktı kızım ( ben bu arada şaşkın şaşkın bakıyorum)

Betüş: Ben küpe takcaam.Kuyamı deydiycem.(Bu arada iki koluna da renkli renkli bilezikler takmış.Çok süslüyüz çook.Hiç annesine çekmemiş )

Anne : Oluuur :) Başka derdin varmı kızım ?

Betüş : Böyye deyisik küpe takıcam, kipada vay oydan ayıcam.

Anne : Olur kızım.Bir küpemiz eksikti.


Kulağını deldirip küpe takmakta çok istekli.Oyun parkından bile hadi gel küpelere bakalım diyerekten çıkardım.Kararsız kaldım kulağını deldirsem mi ???

15 yorum:

 1. ay kırma betüşümü :))
  deldir annesi benim kızım olsaydı şimdiye kadar kesin deldirmiştim.

  YanıtlaSil
 2. Bence bir sakıncası yoktur diye düşünüyorum ama sen bilirsin yinede:))

  YanıtlaSil
 3. Elifcim; Deldiricem ama bir kulağı delindikten sonra kaçarsa diğeri kalır :))

  Aylacım; :))) .Betüle bir güvensem uslu uslu durupta deldireceğine inansam hemen deldireceğimde...

  YanıtlaSil
 4. madem çok istiyor deldir annesi...küçücük bebeklerin kulağını deliyorlar,ben de ufaklık ne zaman isterse o zaman deldirmeyi düşünüyorum :) çok süslü bu kızlar bizimki şimdiden saçını falan taramaya çalışıyor,toka bulunca kafasına koyuyo falan :))

  YanıtlaSil
 5. Sümeyyecim; Keşke daha küçükken deldirseymişim.Ozaman annemler deldir demişti ben istemedim.Yandık bu kızlardan :) Senin kız şanslı annesi marifetli ona güzel güzel tokalar,taçlar yapar :)prenseste takar :)

  YanıtlaSil
 6. Tuğra kız olsaydı çoktan deldirmiştim herhalde. Minik minik boncuklu küpeler ne şirin duruyor kulaklarında :)
  Ama bir sağlık kuruluşunda deldirmeni tavsiyeni ederim. Mikrop kapmaması açısından :)))

  YanıtlaSil
 7. bencede cok gecmeden deldir,büyüyünce daha bilincli oldugundan korkusuda büyük oluyor,ben ikisinide deldirdim,kolay olmustu ama maalesef Ilaydanin tek kulaginda iltihap yapti ve hala geliyor,ara ara krem yapiyorum hemen geciyor bir iki aya tekrar cikiyor,anlamadim,ama zararsizmis,yada burdaki doktorlar herseyi normal buluyorlar...Bu arada Zeynep'in kulaklari maalesef kapanmis,(üstelik ikinciydi)cünkü okulda yasak,yuvadada yasak taki yani bosa gitti senin anlayacagin canim,öptüm ben onu cok!

  YanıtlaSil
 8. abidecim keşke daha küçükken yapsaydın be tatlım ,,yiğenim de betüşten 1-2 yaş büyüktü ısrarla istedi ve korkulan oldu ilk kulak delinince sude fora :)))) ikinci kulaksa büyük çabalar sonunda ikna edilerek aylar sonunda delindi ama sanmaki bitti bu seferde acıtıyor diye küpe takmak istemedi ve çok kısa süre sonra iki delikte kapandı,yorgan gitti kavga bitti yani anlayacağın çekilen onca acı ve stres boşa çıktı :(((
  ben çok küçükken deldirirdim kızım olsaydı ablama da dedim ama dinletemedim.
  sen gene de bir dene istersen her çocuk bir olmaz,,umarım betüş yanıltır bizi :)))
  öpüyorum süslü betüşümü...

  YanıtlaSil
 9. Eminecim; evet canım karar verirsem hastanede deldirmeyi düşünüyorum.

  Serpilcim; Geçmiş olsun canım.Devamlı iltihap yapması kötü belki etiyle alakalı bir durumdur.Kreşlerde bile küpe takılmaması çok saçmaymış.Sevgiler..

  Alevcim; canım anlattıklarının aynısını betüşte yapar hiç şüphem yok.Biri delinse diğeri kalır, yada küpeleri çıkarır delikler kapanır.Canımız çok tatlı.Küçükken eşim istemedi bende karşı çıkmadım keşke deldirseymişim.

  YanıtlaSil
 10. Bizimde ufak bir kulak deldirme-küpe maceramız oldu.
  Benim prensesin saçlarını kısacık kesitirince birazda kıza benzesin, hoşluk olsun falan diye deldirelim dedik.Öncesinde yapıştırma küpe gibi bişiyler denemişti çok hoşumuza gitmişti çünkü.
  Ama deldirince dertler başladı,iltihaplanmalarla birlikte bir gün okulda küpenin tekinin arkası çıkmış, dolayısıyla küpeden olduk onları binbir zahmetle acımıycak yeminleriyle çıkardık.Bu sefer bir daha elletmem diye bir sürü tantana koptu bizde delikler kapanır,şöyle olur böyle olur diye ikna edip başka bir küpe taktık ama nafile ondada ne iltihap ne dert bitti.(Üst baş giydirirkende ha bire dikkat etmek zorundasın şaş kaza bir yerine değse yine kıyamet kopuyo.)Bende çıkarıp rahatladım deliklerin akıbetini de bilmiyorum:))
  Çok ürkütücü bir tablo gibi oldu ama bence önce yapıştırmalarla idare edin sonra karar verin.Acı yok,mızmızlanma yok dertte yok:))

  YanıtlaSil
 11. ben bizim kıza yalvarıyorum deldirelim diye ama yok :) deldir bence isterken :)

  YanıtlaSil
 12. Anne kraliçe; Canım yazdıklarını okurken kendim gözümün önüne geldi.Eminim ki bu sıkıntıların %80 i bizde de olucak.Haklısın en iyisi yapıştırmalılardan almalı.

  YanıtlaSil
 13. Bahar ve kızısı yağmur; hoş geldin canım :) Valla çok kararsız kaldım.Zorla deldirdik diyelim ya çıkartırsa ya yara olursa offff ne zor iş :) ben hatırlıyorum kulaklarımı çuvaldızla delmişlerdi hiçbişeyde olmamıştı.

  YanıtlaSil
 14. yaz geldi abidecim deldir betülün kulaklarını renkli renkli küpeler tak,taçlar tak..çocuk süslenmek istiyor demekki:-))

  YanıtlaSil
 15. Sedacım; Bende deldirmek çok istiyorum ama sonrasını düşünüyorum ve korkuyorum :))

  YanıtlaSil